Pravidla chování na fóru

Moderátor: Nezmarka

Zamčeno
admin
Site Admin
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 22, 2017 12:29 pm
Kontaktovat uživatele:

Pravidla chování na fóru

Příspěvek od admin » ned srp 06, 2017 6:16 pm

Pravidla chování na našem fóru
Ke každému fóru patří pravidla chování, kterými se musí všichni uživatelé řídit.
Chtěli bychom vás všechny požádat, abyste si je dobře pročetli. Protože vás na ně budeme odkazovat, pokud dospějeme k názoru, že jste se od nich svými příspěvky odchýlili.

Byly bychom rády, kdyby jste si uvědomili, že moderátoři jsou pouze lidi a budou raději s hráči diskutovat a bavit se, než-li nad fórem dozorovat a trestat prohřešky

Fórum bude takové jaké si ho uděláme

Obecně
Díky jednotlivým členům žije komunita, do které se samozřejmě může zapojit každý. Aby toto společenství fungovalo co nejpříjemněji, existují určitá komunikační pravidla, která je třeba bezpodmínečně dodržovat. Věcné výměny názorů jsou kdykoli vítány.Je ale samozřejmé, že zde nikdo nesmí být zesměšňován, urážen, ponižován nebo zraňován. Respekt vůči druhému je nejvyšší princip.

Zdvořilost
Nikdy nezapomínej, že na druhé straně sedí člověk!Mnozí lidé v okamžiku psaní svých příspěvků bohužel nemyslí na to, že jejich zprávy nečtou jen počítače, ale také jiné živé bytosti, v prvé řadě lidé.Mysli na to vždy a nenech se strhnout ke slovním výlevům. Uvědom si, že čím nápadnějším a nezdvořilejším způsobem se budeš chovat, tím méně lidí bude ochotno ti pomoci, až budeš někdy něco potřebovat.Jednoduché základní pravidlo: Nikdy nepiš něco, co bys adresátovi neřekl i do očí před ostatními lidmi.

Pravopis
Jen málo lidí jsou učitelé češtiny a ovládají pravopis dokonale. Proto zde může psát kdokoli. Každopádně ale doporučujeme, abyste si před odesláním své příspěvky ještě jednou pročetli. Velké množství pravopisných chyb může vést k nechtěným nedorozuměním.

Věk
Kdo se vůči jiným cítí nadřazený, jen protože ten druhý je mladší než on, svědčí to o jeho aroganci - naopak to ale platí také. I 14-letý může pokládat dobré otázky, stejně jako 45-letý může psát hlouposti. Věk by tedy nikdy neměl být předmětem diskuze.

Slovní potyčky
Tón vytváří hudbu. Každý člen komunity přispívá k tomu, aby se nehrálo falešně. Pokud má někdo jiný názor než já, je to pro mě maximálně podnět, ale ne podnět k tomu, abychom si vzájemně vyměňovali nevraživé poznámky nebo se uráželi. Vulgární výrazy nebo zjevné nepřátelské projevy nebudou tolerovány. Zkuste jasně odlišovat mezi hrou a skutečností, zde se jedná o herní fórum, které nemá co dělat s běžným životem.Porušení tohoto pravidla bude mít důsledky pro zúčastněné uživatele. Jaké důsledky z toho konkrétně vyplynou, bude záviset na závažnosti přestupku.

Výhrůžky
Neakceptujeme žádné vyhrožování. Pokud bude někdo přistižen při vyhrožování, bude následovat oficiální výstraha. Další kroky si vyhrazujeme.Výzvy k trestným činům
Kdo zde bude veřejně vyzývat k trestným činům, musí počítat s právními důsledky. Odkazy na stránky s nehumánním obsahem budou smazány - včetně odesilatelů . Pirátské kopírování je rovněž nežádoucí.

Pravidla pro fórum
Cross posting (křížová pošta = hromadné rozeslání článku do více diskuzních skupin)
Pokud máš otázku, pošli ji do jednoho fóra a ne do všech. Tím nezískáš rychlejší odpověď - naopak. Tvůj příspěvěk bude smazán. Cross posting se vnímá jako nezdvořilost a právem rozčiluje uživatele, kteří se snaží na otázku odpovědět.Hledej nejprve ve starých vláknech (= ve starých příspěvcích)
Je docela nepříjemné, když se opakovaně objevuje stále více méně ta samá otázka. Když si projdeš starší vlákna, najdeš často hned odpověď na svou otázku a nemusíš teprve čekat na odpověď. Navíc musíš počítat s nezájmem, pokud opět oživuješ už často položenou otázku.

Volba předmětu
Měl bys vždy volit výmluvný předmět, který objasňuje, o co se zhruba jedná. "Pomoooooooooc" rozhodně není vzorový předmět. Rovněž mnoho vykřičníků nevidíme moc rádi.Rozhodně nepiš texty velkými písmeny, PROTOŽE TO SE NEJENOM ŠPATNĚ ČTE, ALE PLATÍ NA INTERNETU TAKÉ JAKO KŘIČENÍ.

Spisovný jazyk
Uvědom si prosím, že tvůj zveřejněný příspěvek může otevřít kdokoli na světě. Z tohoto důvodu bys měl dbát na korektní používání jazyka.POKUD NĚKDO PÍŠE JEN VELKÝMI PÍSMENY, NEUVĚDOMUJE SI, ŽE OČI ZAČÍNAJÍ BOLET UŽ PO NĚKOLIKA MÁLO SLOVECH A ČITELNOST TEXTU SE EXTRÉMNĚ ZHORŠUJE.

Také chybějící interpunkce dělá text protože pak můžou být věty do sebe zamotané a nejsou od sebe logicky oddělené velmi těžko čitelným (jako tento text).

Taék pŘekelpy a přemsykčy právě nepiřspívjaí k dorbé čitelnosti.

Proto by sis měl text před odesláním vždy ještě jednou v klidu přečíst, zda se v něm nevyskytují velké chyby.Kdo se zjevně nesnaží dobře formulovat otázku, nemůže pak očekávat, že se jiní budou snažit jeho otázku zodpovědět.

Buď slušný
I když zveřejňuješ otázku nebo odpověď v časové tísni, přečti si ji prosím ještě jednou, než ji odešleš. Často takový ve spěchu napsaný text vyzní negativněji než je ve skutečnosti míněn. Zapřemýšlej také, zda text nemůže být pochopen špatně. To se především u ironicky míněných textů může stát velmi snadno. Smajlíci jako např. ("mrkání") pomáhají vyhnout se nedorozumění.

Naléhání
Některé odpovědi potřebují svůj čas. Těší nás, že se aktivně zapojujete, ale rychlé odpovědi nejsme schopni zaručit. Ani naléhání pak ničemu nepomůže.

Spamování
Tak jako i v jiných fórech, ani zde si nepřejeme, aby byly diskuze zahlcovány zbytečnými příspěvky (spamy) a stávaly se tak nepřehlednými. Při opakovaném spamování si vyhrazujeme další kroky.Pozor: spamování není samozřejmě možné zaměňovat s příspěvky do skupin a vláken typu "Pokec o všem možném", které jsou pro volnou komunikaci vytvořeny.

Zodpovědnost
Každý uživatel je zodpovědný za svůj vlastní příspěvek. Přitom platí právo každého jednotlivce svobodně vyjádřit svůj názor. Ale i toto v ústavě zakotvené právo svobody projevu a vyjadření vlastních názorů je omezeno určitými zákonnými pravidly, obsaženými např. v trestním zákoníku. Navíc rozhodnutí, zda budou určité obsahy zveřejněny nebo ne, leží v rukou provozovatele fóra.

Občas taky poděkujte
Tak jako v normálním životě, poděkování má pozitivní účinek na atmosféru. Pokud ti nějaká odpověď pomohla, bude se pisatel, který ti obětoval část svého volného času, jistě těšit z pozitivní reakce. Kromě toho to je signál pro další návštěvníky vlákna, že už ti někdo pomohl a že je tedy téma vyřešeno.

Obrázky
Zde na fóru máš možnost posílat obrázky, pokud jsi je nahrál na obrázkové servery.
Tyto obrázky jsou samozřejmě povolené, pokud neporušují platné právo nebo naše pravidla pro fórum.Zakázané jsou například:
- pornografické obrázky
- obrázky zobrazující násilí
- rasistické obrázky
- politicky motivované obrázkyTo bylo jen několik příkladů. Pokud si nejste jisti, zeptejte se moderátora fóra, zda je obrázek ok nebo ne.

Uzavřená témata (vlákna)
Když moderátor nějaké téma uzavře, neotvírej prosím nové. Uzavřené téma má svůj důvod, i když se nezdá na první pohled zřejmý. Proč bylo téma uzavřeno se můžeš dozvědět vždy u příslušného moderátora fóra.Domníváš se, že moderátor uzavřel téma z vlastního zájmu nebo máš konkrétní kritiku či stížnost? Pak pošli osobní zprávu vrchnímu moderátorovi nebo administrátorovi fóra.

Soukromé zprávy (SZ)
V portálu máš možnost posílat ostatním uživatelům soukromé zprávy.Tam si můžete povídat, plánovat klanové a alianční akce nebo si vyměňovat vaše ICQ, MSN kontakty.Můžete si posílat i odkazy na stránky (např. Teamspeak nebo Movie Studio).Chovejte se k sobě ohleduplně a tak, jak je to zvykem u civilizovaných lidí. Urážky, vyhrožování atd. nebudou tolerovány a vyhrazujeme si další kroky.

Politické názory
Každý má nějaký politický názor. Někdo spíše mírnější, někdo jiný třeba extrémnější. Je jedno, zda levicový, středový nebo pravicový. Tyto názory a postoje nás tu nezajímají. Takže si je nechte pro sebe a nikomu nic nevnucujte.Na fóru je třeba s politickými výpověďmi nakládat opatrně. Je na uvážení moderátorů, zda takové příspěvky upraví nebo smažou.

Kontaktní údaje
Nikdy nevíš, kdo tady na fóru může najít tvoje údaje. To se týká veškerých osobních údajů (ICQ, MSN, Skype, TS, Yahoo Messenger, adresa, telefonní číslo, mobil atd.).
Proto posílej svoje kontaktní údaje jen pomocí soukromých zpráv tomu, kdo je má skutečně dostat!

Přezdívka
Na našem fóru máš téměř neomezený výběr přezdívek. Ale i zde je třeba dbát na několik věcí.Nevybírej si přezdívku, která uráží jiné uživatele nebo má za cíl provokovat jiné hráče. Samozřejmě jsou zakázány i rasistické nebo násilí propagující přezdívky.

Obtěžování
Pokud budeš na fóru extrémně *edit**edit**edit**edit**edit**edit**edit* obtěžován, udělej prosím screenshot a poznamenej si přezdívku, datum a čas. Můžeš samozřejmě "ohlásit" obtěžující příspěvek a upozornit na něj moderátora fóra. Přesto bys ale měl nejprve předem udělat screenshot.Jinak můžeš také podat trestní oznámení na policii. Ta může s naší pomocí zjistit, kdo tě obtěžoval a může podle toho jednat.

Řekni "Ne"
Nikdo tě nemůže nutit vést rozhovor, který je ti nepříjemný. Nemusíš nikomu odpovídat, pokud nechceš. Pokud tě někdo obtěžuje, ozvi se moderátorům nebo administrátorům. Ti budou obratem informovat podporu.

Setkání? Nikdy sám!
Chce se s tebou setkat někdo ze hry? Rozmysli si dobře, zda to skutečně chceš a promluv si o tom se svými rodiči nebo přáteli. Vyber si nějaké rušné místo a domluv se s několika dobrými přáteli, aby byli případně nablízku. Zůstaň také na domluveném místě, ať ti kdo cokoli slibuje. Nikdy nevíš předem, jaký člověk tě tam očekává.

Reklama
Na našem fóru reklamu nezakazujeme, ale nechceme, aby celé fórum bylo zahlceno reklamními odkazy

Stížnosti
Hra žije díky tobě a celé komunitě. Tvoje mínění a tvá kritika či pochvala je pro nás proto velmi důležitá a vítaná. I stížnosti považujeme za velmi dobrou možnost, jak v budoucnu lépe vycházet vstříc přáním uživatelů.Myslete ale na to, že je třeba i zde zachovávat pravidla slušnosti! Výzvy ke stávkám, nadávky, urážky zaměstnanců firmy a jiných hráčů, jakož i výzvy, aby tvoji spoluhráči změnili hru, jsou absolutní tabu. Ty nemají na fóru co dělat a budu ihned odstraněny. Tím škodíš koneckonců jen sobě, protože urážlivé reakce nezohledňujeme.Zvol tedy prosím věcný tón, ve kterém budeš vyjadřovat svůj názor. Budeme se jím rádi zabývat a pomůžeme ti problém v co nejkratší době vyřešit.Tento seznam nepovažujeme za dokonalý, ale domníváme se, že je to použitelný základ. V případě potřeby bude seznam rozšířen nebo upřesněn!
Nepište zlostné odpovědi. Počkejte do dalšího dne a reagujte pak přiměřeně. Chovejte se k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám.

Pokud se chceš účastnit diskuzí s tím záměrem, abys psal urážející příspěvky, musíš počítat s tím, že ti bude (právem) odebrán přístup.Uvědomte si, že internet není žádný bezprávný prostor! Paragraf 185nn. StGB (německého trestního zákoníku), který se týká hanobení a urážlivých výrazů, se uplatňuje mimo jiné i v oblasti internetu.

Děkujeme za vaši pozornost.
Váš zoomumba team JNNN a Nezmarka

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host